System rowerów miejskich
wtorek 17.09.2019 | Aktualności, na codzień | Autor: Adam Olbert

System rowerów miejskich

Miasto Opole zachęca do korzystania z systemu rowerów miejskich, który funkcjonuje od lipca 2019 r. System został wyposażony w nowoczesne rowery tzw. IV generacji z komputerami pokładowymi i monitoringiem GPS. Operatorem systemu jest Spółka Geovelo ze Szczecina. W Opolu jest 290 jednośladów. Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru GeoVelo jest darmowe. Za dalsze użytkowanie roweru trzeba zapłacić 5 groszy za minutę. Po upływie 200 minut system naliczania opłat zatrzyma się i użytkownik zapłaci nie więcej niż 9 złotych za pełną dobę wypożyczenia roweru.

Od września br. oprócz stacji rowerowych wyposażonych w stojaki rowerowe istnieje możliwość pozostawiania rowerów miejskich w miejscach postojowych będących częścią Systemu. Stanowią one alternatywę dla stacji rowerowych co oznacza, że pozostawianie rowerów w miejscach postojowych nie obciąża Użytkowników dodatkowymi kosztami. Miejsca postojowe wskazane są w aplikacji i na drogach oznakowane tabliczkami z napisem „Miejsce postojowe rowerów miejskich”. Miejsca te nie są wyposażone w stojaki rowerowe. Rowery należy ustawiać w taki sposób, aby nie przeszkadzały innym użytkownikom chodników.

Miejsca te wyznaczono: w Rynku, przy ul. Żwirki i Wigury naprzeciw hotelu de Silva, przy ul. Barlickiego, ul. Karola Miarki przy Politechnice, ul. Okulickiego przy hotelu Festival, ul. Czaplaka przy Uniwersytecie, ul. Pużaka przy ul. Hubala, ul. Chabrów przy „deskowcach”, ul. Marka z Jemielnicy (przy przejeździe kolejowym), ul. Prószkowskiej przy pływalni Wodna Nuta, ul. Budowlanych przy ul. Cygana, ul. Tysiąclecia przy ul. Grudzickiej, ul. Niemodlińskiej przy przepompowni WiK, w Opolu Chmielowicach przy ul. Nyskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową), ul. Złotej (przy przystanku autobusowym), ul. Gorzołki przy ul. Traugutta, w Opolu – Winowie przy ul. Ligudy (w rejonie ul. Duszy), w Opolu – Czarnowąsach przy ul. Jagiełły przy szkole.

 

Dokładna lokalizacja miejsc postojowych znajduje się w pliku pod linkiem: https://docs.google.com/document/d/1yKsPhGejmo0s17xRwzkS7wOIWy9dmyhuRlcrjmHPwTs/edit#heading=h.gjdgxs

Przypominamy jak wypożyczyć jednoślad:

  • Zapoznaj się z regulaminem Systemu.
  • Pobierz i zainstaluj aplikację Geovelo Opole na smartfonie, załóż swoje konto.
  • Aktywuj aplikację i zasil konto kwotą 20 zł (w tym jednorazową bezzwrotną opłata rejestracyjną 10 zł) w systemie płatności PayPal.
  • Odblokuj rower za pomocą aplikacji.
  • Po zakończeniu jazdy odstaw rower na wyznaczoną stację rowerową lub miejsce parkingowe.
  • Potwierdź zakończenie jazdy w aplikacji i ręcznie zablokuj zamek.

Regulamin użytkowania rowerów miejskich w Opolu 2019

« « Rowery miejskie w dniu 22.09.2019 za darmo! (refundacją kosztów na dzień następny)

Odpowiedz