FIRMA PRZYJAZNA ROWERZYSTOM – konkurs 2012

Znani są już laureaci I edycji opolskiego konkursu Firma Przyjazna Rowerzystom. Mamy nadzieję, iż ich grono będzie zdecydowanie większe w kolejnych latach, a ich rankingi będą rosły.

Zachęcamy do zgłaszania kolejnych firm oraz do przesyłania uwag odnośnie zasad przyznawania tytułu, regulaminu, modyfikacji itd.

 

Regulamin2012

Zgłoszenia

Patronat medialny:

 Laureaci 2012

 

Do dyspozycji pracowników jest 56 stojaków rowerowych, które są zadaszone i monitorowane.  Stojaki mają specyficzny kształt widoczny na zdjęciu. Dzięki temu unika się konieczności schylania oraz minimalizuje się możliwość uszkodzenia hamulców czy kół, a rower stoi stabilnie. Dostęp do tego parkingu rowerowego mają jedynie pracownicy firmy Zott, którzy wyposażeni są w odpowiednią kartę. Dzięki monitoringowi elektronicznemu dokładnie wiadomo kto i o której godzinie pozostawił lub odebrał swój rower. Firma motywuje pracowników do korzystania z rowerów poprzez tworzenie odpowiedniej infrastruktury.

 Nutricia Zakłady Produkcyjne (część koncernu Danone) przywiązuje dużą wagę do zdrowia i bezpieczeństwa pracowników. Jednym z  elementów społecznej odpowiedzialności biznesu jest promowanie zdrowego stylu życia i jazdy rowerem jako ekologicznego środka transportu. Do dyspozycji pracowników jest aktualnie 59 stojaków rowerowych, część z nich znajdująca się poza terenem zakładu jest monitorowana. Ponadto w przyszłym roku planowana jest budowa dodatkowej zadaszonej wiaty ze stojakami rowerowymi.

Firma organizuje różne akcje promujące jazdę rowerem m.in.:. „Dzień bez samochodu”. W tym dniu każdy, kto przyjedzie do pracy rowerem ma możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu rowerowego. Promowane jest również hasło Wybierz rower – żyj zdrowo, bo zdrowie jest TRENDY. Artykuły promujące zdrowy styl życia, w tym jazdę rowerem pojawiają się często w biuletynie wewnętrznym „NUTRIflesz”. Firma wykorzystuje również rowery do komunikacji oraz przewożenia małych ładunków pomiędzy budynkami w obrębie zakładu.Gimnazjum nr 7 im. Generała Władysława Andersa

PG7

Gimnazjum numer 7 przy ul.Oleskiej ma 41 zadaszonych stojaków. Sukces jest tym bardziej znaczący, że wykazano się tu pomysłowością montując stojaki pod zadaszeniem w jakie architekt wyposażył przed laty budynek. Bardzo pomysłowo zostało to wykorzystane. Rowery już nie mokną przypięte do pobliskiego płotu. Ponadto szkoła prowadzi akcję promowania roweru jako ekologicznego środka transportu.